U progu stoi sądowy proces sprzedaży biotechnologicznego giganta z przeszłością sięgającą 2006 r., a dystrybującego domowe zestawy do badań genetycznych. Firma 23AndMe opublikowała niedawno oświadczenie, z którego wynika, że władze spółki notowanej na giełdzie NASDAQ zdecydowały się na dobrowolną sprzedaż tak, by maksymalizować kapitalizację i spłacić interesariuszy. Jeszcze przed opublikowaniem komunikatu notowania gwałtowanie nurkowały. I miały powód.
Byli prekursorami w swojej branży i przez lata święcili triumfy, zdobywając silną pozycję na polskim rynku gastronomicznym. Działali od 2013 roku, a w ciągu 12 lat otworzyli ponad 20 lokali w największych miastach Polski. Niestety, ich działalność dobiega końca – w marcu zamknie się ostatnia restauracja przy ulicy Chmielnej w Warszawie.
Znana na całym świecie marka młodzieżowych ubrań z kategorii tzw. szybkiej mody może wkrótce pożegnać się z klientami. Dobrze znana polskim klientom sieciówka, która oferuje modną odzież w niskich cenach, właśnie zamyka 200 kolejnych sklepów i szykuje się do postępowania upadłościowego, które może rozpocząć się już w marcu. Przyszłość kolejnych 150 sklepów stoi pod znakiem zapytania.
To nie jest dobra wiadomość dla wszystkich miłośników ubrań sportowych. Właściciel czterech znanych marek popularnej na całym świecie odzieży właśnie złożył wniosek o upadłość. Firma zamknie 120 sklepów, w związku z czym wyprzedaje swoje produkty nawet o 60 proc. taniej. Wiadomo, ilu pracowników pożegna się z zatrudnieniem.
Ceny mieszkań w Polsce rosną tak szybko, bo to my bogacimy się w coraz szybszym tempie — tak przynajmniej twierdzi Ministerstwo Finansów, uspokajają, że o żadnej bańce na rynku nieruchomości nie ma mowy. Kolejny polski zakład produkcyjny jest na skraju bankructwa, choć na pocieszenie można dodać, że inna legendarna polska marka być może już niedługo wznowi produkcję, choć już po przejęciu przez zagraniczną spółkę. Inflacja na koniec roku mile zaskoczyła, ale już niedługo… znowu zacznie rosnąć.
Jedna z najdłużej notowanych spółek na warszawskiej giełdzie ogłosiła upadłość, choć jeszcze jakiś czas temu Donald Tusk alarmował, że trzeba ją ratować za wszelką cenę. Wtedy jednak nie był premierem, a dużo łatwiej o takie deklaracje, gdy jest się w opozycji. Polski przemysł znów rozczarował, ale średnie wynagrodzenie pobiło historyczny rekord. I to dzięki… górnikom.
Jedna z drogerii, marek spółki Eurocash, polskiego przedsiębiorstwa, które zarządza większością pakietów dużych graczy na rynku spożywczym - ogłosiła ostateczne rozwiązanie działalności. Najpierw sieć zwijała poszczególne tradycyjne punkty sprzedaży, teraz znika także z sieci. Dla klientów i klientek to okazja na wyjątkowo tanie zakupy.
Polski odzieżowy gigant z blisko 30-letnią historią ostatecznie pada - na wniosek jednego z wierzycieli spółki. W najnowszym komunikacie z poniedziałku 2 grudnia prezes zarządu Bogusz Kruszyński, obok wniosku o zgodę na ogłoszenie upadłości, wnosi też o przyspieszone postępowanie układowe. Przedstawił warunki i docelowy kurs marki.
Gdy sieć ogłosiła upadłość, wywołała zaniepokojenie zarówno wśród klientów, którzy obawiają się, że nie odzyskają pieniędzy za zapłacone produkty, jak i wśród zatrudnionych na stanowiska pracowników, których etaty stanęły pod znakiem zapytania. Przedstawiamy kulisy początku końca firmy.
Po ponad 100 latach działalności zamknięto znaną fabrykę żarówek w Bielsku-Białej. Początek jej historii sięga 1923 roku. Dziś pracownicy zostali bez pracy, a wyposażenie zakładu trafi na internetową aukcję w formie wielkiej wyprzedaży. Pod młotek pójdzie ponad 500 produktów, które dotąd służyły produkcji oświetlenia, w tym wysokiej klasy maszyny. Dlaczego wiekowa fabryka musiała zostać zamknięta?
Tak źle nie było od piętnastu lat. Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej przedstawił najnowsze dane dotyczące upadłości konsumenckiej. Okazuje się, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy rekordowa liczba Polaków ogłosiła bankructwo.
Coraz częściej słyszymy przedsiębiorstwach, które pomimo ugruntowanej, wieloletniej obecności na rynku zmuszone są zakończyć swoją działalność. Takie sytuacje zdarzają się zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej. Ostatnio borykająca się z problemami legendarna austriacka wytwórnia czekolady, po 130 latach zamyka swoją fabrykę.
Kolejne wieści o problemach finansowych polskich firm obiegają kraj. Tym razem, polska firma Active, znana z szerokiej oferty odzieży sportowej, znalazła się na skraju bankructwa. Wniosek o upadłość już wpłynął do sądu. Czy to oznacza koniec jednej z ulubionych sieci sklepów sportowych w Polsce?
Znana marka odzieżowa zbankrutowała. Do sądu rejonowego w Düsseldorfie wpłynęły wnioski o ogłoszenie upadłości dla Esprit Europe GmbH z siedzibą w Ratingen. Firma próbowała ratować się cięciem kosztów, niestety kłopoty okazały się zbyt duże.
Dorice Donegan “Dee Dee” Moore pozostaje w więzieniu, odsiadując wyrok dożywocia po morderstwie i ukryciu ciała Abrahama Shakespeare'a. Mężczyzna, który dobiegałby dziś 60. urodzin zrealizował marzenia większości ludzi na świecie - czyli został milionerem. Po 2,5 roku od osiągnięcia tego celu już nie żył.
Polacy uwielbiają tę markę, od lat sklepy tej sieci kosmetycznej oblegane są przez klientów. Nie każdy rynek był jednak tak łaskawy dla grupy LVMH. W końcu Sephora ogłosiła rozpoczęcie procesu stopniowego wycofywania się.
To dopiero pierwszy kwartał 2024 roku, a znane firmy, które w tym czasie ogłosiły upadłość, coraz trudniej policzyć. Na całym świecie, również w Polsce, kolejne sieci zamykają sklepy lub całkowicie kończą działalność, nie brak również masowych zwolnień. Tym razem bankructwo dopadło firmę obuwniczą, która posiadała licencję wielu uwielbianych marek.
Legendarna polska firma ogłosiła upadłość i została wystawiona na sprzedaż. Chodzi o najstarszą firmę zajmującą się produkcją silników i maszyn rolniczych. Licytacja została zaplanowana na marzec, a jej nowy właściciel będzie mógł ją reaktywować. Przedstawiamy szczegóły.
Wygląda na to, że w finansowym kryzysie Poczty Polskiej rozpoczął się nowy rozdział. Teraz spółka rozpoczęła sprzedaż mieszkań i działek. Niektóre z nich są w naprawdę atrakcyjnych cenach, jest jednak haczyk.
Były wielkie plany. Serwis X miał stać się nowoczesną platformą do wymiany myśli oraz ostoją wolności słowa. Coś jednak poszło nie tak. Serwisowi Elona Muska może grozić nawet bankructwo.
- Mamy totalny zastój, nikt nie kupuje jesiennych ubrań i dodatków. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem, choć firma istnieje od ponad 30 lat - mówi Paweł Pawlak, właściciel firmy odzieżowej Adika.
Drugie pod względem wielkości miasto w Wielkiej Brytanii ogłosiło bankructwo. Powodem takiej decyzji jest katastrofalna sytuacja budżetowa miasta. Wiadomo jednocześnie, jakie będą następne kroki w tej sprawie.
Niewypłacalność i bankructwo coraz częściej dotykają polskich przedsiębiorców – w I kwartale br. upadłość ogłosiło 105 firm. Zostały po nich wspomnienia i zobowiązania w wys. 70 mln zł. Teraz przyszła kolej na zakończenie działalności polskiego dilera aut luksusowych. Przedsiębiorstwo nie mogło się bowiem dogadać ze swoim największym wierzycielem, a klienci mogą mieć teraz problemy. Co wiemy o tej sprawie?
Jedna z największych firm transportowych w USA ogłosiła wstrzymanie działalności i zwolnienie wszystkich pracowników. Yellow Corp zakończy działalność po blisko stu latach. Co się stało?
Właściciel Pepco, jednej z ważniejszych sieci handlowych w Polsce, ma poważne problemy finansowe. Firma co prawda rozpoczęła restrukturyzację, nie wiadomo jednak jaki będzie miało to wpływ na Pepco oraz na przyszłość samego właściciela.
Wielu z nas marzy o wygranej na Lotto lub w zdrapkach, która mogłaby uczynić ze zwycięzcy milionera i pogrzebać jego dotychczasowe problemy. Tymczasem pieniądze szczęścia nie dają - przekonała się o tym zwyciężczyni jednej loterii.
Agencja Reuters przekazała, że spółka Virgin Orbit Holdings należąca do Richarda Bransona złożyła we wtorek 4 kwietnia wniosek upadłościowy. Wcześniej poinformowała o zawieszeniu działalności i zwolnieniu 85 proc. pracowników. Po sześciu latach działalności firma, która zamierzała komercyjnie wysyłać ludzi w przestrzeń kosmiczną, nie ma środków na kontynuowanie przedsięwzięcia.
Marka odzieżowa Scotch & Soda złożyła wniosek o upadłość swojego holenderskiego oddziału. Sieć szuka również kupca na ponad 200 sklepów rozlokowanych poza Holandią, choć ich bankructwo bezpośrednio nie obejmuje. Właściciel marki, fundusz Sun Capital przekazał, że powodem decyzji są poważne problemy z przepływem środków pieniężnych – informuje portal dlahandlu.pl.