Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wydał nowe ostrzeżenie dotyczące wycofania szeregu produktów z popularnych sieci sklepów, w tym Biedronki, Lidla, Auchan, Netto, Kauflandu i POLOmarketu. Kontrole sanepidu wykazały, że na półkach sklepów znajdują się produkty, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia konsumentów. Lista niebezpiecznych artykułów została zaktualizowana i rozszerzona.
Nawet o połowę taniej. Sieć Lidl postanowiła przygotować dla klientów wyjątkową ofertę. Części kurczaka z polskich hodowli można zakupić aż o 52 proc. taniej! Typowa cena za ten produkt wynosi 10,49 zł. Termin na dokonanie zakupu upływa 5 czerwca, należy się więc spieszyć.
Rozbudowane programy lojalnościowe okazały się wyjątkowo skutecznym narzędziem w kształtowaniu postaw konsumentów. Sieci sprzedaży detalicznej mogą dzięki nim dowolnie napędzać popyt, choć do nadużyć dochodzi także po stronie klientów. Jak sieci sobie z tym radzą?
Francuska sieć handlowa E.Leclerc planuje zamknąć w Polsce część swoich sklepów. Pracowników czekają zwolnienia grupowe. Powodem są słabe wyniki finansowe firmy, wynikające m.in. z wysokich kosztów paliwa i energii oraz zakazu handlu w niedzielę. Czy lubiana sieć szykuje się do opuszczenia polskiego rynku?
Drogerie DM są obecne w Polsce od dwóch lat i dopiero podbijają rodzimy rynek. Tymczasem u naszych zachodnich sąsiadów udało im się zbudować pozycję największego gracza na rynku drogerii. Sieć DM jest w Niemczech tak duża, że przebija nawet znanego w Polsce Rossmanna. Otwarcie najnowszego salonu zapowiedziano właśnie w Warszawie.
Emirates SkyCargo świętuje 10-lecie działalności na dwóch lotniskach. Od 2014 r. flota ciężarówek popularnego przewoźnika przetransportowała ponad 2 miliony ton ładunku na trasie: Dubai World Central-Międzynarodowy Port Lotniczy w Dubaju.
Kasy samoobsługowe nie spełniły pokładanych w nich nadziei właścicieli sieci sprzedaży detalicznej i daleko jesteśmy od całkowitej automatyzacji handlu w obsłudze klienta. Często podczas wdrażania nowinek zapomina się o osobach wykluczonych cyfrowo, na co zwraca uwagę UOKiK.
Reserved, polska sieć odzieżowa w portfelu spółki LPP S.A., prowadzi kampanię związaną z otwarciem piątego salonu w Wielkiej Brytanii, tym razem w jednym z największych centrów handlowych w Europie, Westfield London. Tym samym spółka zapowiada zmiany w ofercie e-commerce
C&A, międzynarodowy gigant szwajcarskiego holdingu COFRA, zrealizował pierwszą w historii marketingu kampanię reklamową przetłumaczoną na polski język migowy. Już teraz reklama emitowana jest w kanałach TV, z końcem miesiąca inkluzywny komunikat będzie transmitowany w kanałach VOD.
Aż 75 proc. polskich przedsiębiorstw, jeszcze w tym roku, będzie się starało zwiększyć przychody poprzez ekspansję na rynki zagraniczne. Będzie to możliwe za sprawą sprzedaży przez internet. Tymczasem ponad połowa firm ma plany dotyczące otwierania za granicą sklepów stacjonarnych. To znaczny wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.
Sieć sklepów Dino dynamicznie rozwija się w Polsce, w 2024 roku planując otwarcie kolejnych placówek. Dowiedz się, gdzie powstaną nowe sklepy i jakie korzyści niesie ze sobą ich ekspansja.
Dino podjęło zaskakującą decyzję. Sieć królująca na przedmieściach i wsiach zdecydowała się na krok, który realnie zagraża Biedronce. Dino wchodzi do miast? Dino otworzyło sklep we Wrocławiu. To pierwszy taki przypadek. Co dalej?
Media dotarły do raportu z sekcji zwłoki 14-letniego Harrisa Wolobaha, który we wrześniu minionego roku wziął udział w tzw. One Chip Challenge. Wyzwanie polegało na zjedzeniu wyjątkowo ostrego czipsa o bardzo wysokim stężeniu kapsaicyny, co w przypadku Wolobaha skończyło się śmiercią.
Zaczyna się coraz wyraźniej klarować jedna z głównych zasad dotycząca odpowiedzialnego biznesu. Mianowicie chodzi tu o otwarte informowanie na temat realizowanych przez przedsiębiorstwo działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Obowiązek ten od 2024 roku wprowadza unijna dyrektywa CSRD. Na temat tego, jakie korzyści oferuje firmom raportowanie ESG oraz jak się do niego przygotować, rozmawiają przy okazji najnowsze odcinku podcastu E.ON Talks Anna Karanik, senior menadżerka w pionie klienta biznesowego E.ON Polska, Anna Korencka i Oliwia Tran.
Z badań wynika, że mężczyźni średnio zarabiają o 20 procent więcej niż kobiety. W Polsce różnica ta jest wyższa, bo wynosi 26 procent. Jedną ze spółek, która zwraca szczególną uwagę na ideę wyrównanego wynagrodzenia, jest Lidl Polska. Wraz z partnerem merytorycznym – firmą doradczą Korn Ferry – postanowiła ponownie, już po raz szósty, zaprosić przedsiębiorstwa prowadzące zoptymalizowaną politykę równych szans, do udziału w konkursie ‘’Lidl Fair Pay’’.
Z roku na rok wzrasta liczba osób decydujących się na zakup nieruchomości poza granicami Polski. Polacy stale poszukują alternatyw dotyczących metod inwestycji i sposobów na dywersyfikację finansów, a za jeden z takich sposobów można określić zakup domu bądź mieszkania w egzotycznych zakątkach świata. Jednym z krajów, w którym Polacy lokują swoje oszczędności, jest Tajlandia.
Sieć POLOMarket poinformowała o ataku hakerskim przeprowadzonym na jej infrastrukturę. Jak dotąd nie potwierdzono, że doszło do wycieku danych, niemniej sieć ostrzega, że mogło dojść do naruszenia bezpieczeństwa informacji i wydała zalecenia adresowane do tych klientów, którzy dokonali rejestracji POLOkarty.
Od początku roku cena ropy naftowej posiada 10 procentowy wzrost, niezależenie od faktu, że Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (skr. OPEC) od drugiego kwartału ubiegłego roku konsekwentnie podtrzymuje prognozy dotyczące niedoborów surowca, które przewiduje się na następne dwa lata. Prognozowane niedobory, w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat, wyglądają co najmniej niepokojąco i zmusi wiele państw do wykorzystywania swoich dodatkowych zasobów ropy.
Pomidory w polskich marketach zbadane. Najpopularniejsze sieci dyskontów, dystrybuujące pomidory z importu, trafiły pod lupę naukowców z Fundacji Pro Test. W którym sklepie pomidory są najzdrowsze: Aldi, Auchan, Dino, Kaufland?
UOKiK rozpoczyna postępowania wyjaśniające dotyczące potencjalnych praktyk antykonkurencyjnych na rynku cyfrowej dystrybucji gier wideo. Na celowniku znalazły się największe platformy, takie jak Steam i PlayStation Store. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, firmom grożą wysokie grzywny.
Od dłuższego czasu zauważalne jest, że Polacy przywykli do handlu elektronicznego, ale jednocześnie liczy się dla nich kupowanie na własnych warunkach. Z badań zrealizowanych przez Autopaya, pod tytułem ,,Finanse w czasach niepewności’’ wynika, że nawet jeśli cena jest decydującym kryterium wyboru produktu, to Polacy rezygnują z zakupów, gdy nie znajdą swojej formy płatności.
Spółka Mirbud, działająca w branży budowlanej, ma teraz przed sobą trudny okres. Jej akcje spadły o ponad 5% na otwarciu notowań 13 maja z uwagi na pożar przy ul. Marywilskiej 44. Właściciel spółki Marywilska 44, którą jest właśnie Mirbud, poinformował w swoim pierwszym komunikacie o tym, że hale były ubezpieczone i jest zamiar ich odbudowania, co jest szczególnie istotne dla najemców, prowadzących w większości jednoosobowe działalności gospodarcze.
W połowie kwietnia cena za tonę kakao na światowych giełdach przekroczyła 11 tys. dolarów, co było wyższe od wcześniejszych prognoz ekspertów, które oscylowały wokół 7 tysięcy dolarów. Według nich, jeszcze w tym roku cena za tonę kakao może wzrosnąć powyżej 13 tys. dolarów, a nawet zbliżyć się do poziomu 15. tys. Niemniej jednak istnieją ostrzeżenia, że niedobór surowca na światowych rynkach może sięgnąć nawet 374 tysięcy ton w ciągu roku. Jeżeli ten scenariusz się spełni, to polscy konsumenci odczują to w swoich portfelach, nie tylko podczas zakupów słodkich produktów.
Tragedia, która wydarzyła się kilka dni temu na Marywilskiej, stwarza pole do dyskusji na temat ubezpieczenia obiektów handlowych. Mimo edukowania ludzi w tym aspekcie przedsiębiorcy nadal często oszczędzają na indywidualnym ubezpieczeniu.
Chińscy giganci e-commerce’owi od lat śmiało ekspandują na polski rynek. Szlaki przetarł AliExpress, dziś tryumfy święci m.in. Temu, ustępując pod względem popularności wyłącznie rodzimemu Allegro. To się jednak może wkrótce zmienić. Walkę z nieuczciwą konkurencją z Chin zapowiedziało ministerstwo finansów.
Sejm uchwalił ustawę wdrażającą do polskiego systemu prawnego zapisy europejskiego aktu o dostępności. W rezultacie wkrótce do polskich sklepów zawitają nowe terminale płatnicze. Ustawa o dostępności wprowadza także wiele innych zmian, jednak właśnie terminale wzbudzają najwięcej kontrowersji.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta poinformował, że na polskim rynku nawet przez 10 lat mogła funkcjonować zmowa cenowa. W sprawę rzekomo zamieszane mają być największe sieci marketów RTV AGD, a sprawa dotyczy popularnych ekspresów do kawy firmy Jura. W wyniku zmowy, naruszane miały być prawa konsumentów.
Dyskonty w Polsce stały się już przedmiotem zbiorowej wyobraźni; najpierw cenowa wojna z Lidlem, teraz za długie paragony. Konsumenci obu dyskontów próbują ustalać reguły gry. Co na to firma?