Mamy cel, żeby do 2030 roku obniżyć o około pięćdziesiąt procent emisję na jedną sztukę danego produktu — tak o dalekosiężnych planach dekarbonizacji mówiła Ewa Janczukowicz-Cichosz, ekspertka ds. zrównoważonego rozwoju firmy LPP. Chcąc sprostać wyzwaniom środowiskowym, niezbędne jest również wprowadzanie modeli cyrkularnych, które będą pozwalały utrzymywać produkty w użyciu dłużej, a te, które zostały już zużyte, żeby nie stawały się odpadami, a cały czas były zasobem – tłumaczył podstawy założeń technologii Use Waste nasz gość w studiu.
W ostatnim czasie Polacy wystawiają coraz więcej działek na sprzedaż. Teraz na rynku można znaleźć naprawdę sporo ogłoszeń ws. ogródków działkowych. Czy takie zjawisko sprawi, że ceny będą niższe? Wiemy, jak prezentują się aktualne stawki. Przedstawiamy szczegóły.
Popularna sieć sklepów spożywczych wpadła w poważne tarapaty. Okazuje się, że Carrefour podjął decyzję o zamknięciu kolejnych punktów w Polsce. Nad francuskim gigantem zawisły czarne chmury, a liczba sklepów stale maleje.
Kryształy były “obowiązkowym” elementem wystroju każdego salonu w czasach PRL-u. Jak się okazuje, teraz znowu wracają do łask. W związku z nową modą ceny kryształów i szkła z tamtych lat osiągają zawrotne ceny. Lepiej sprawdzić, czy mamy jakieś w domu.
Z pewnością wiele osób z niecierpliwością czeka na pojawienie się pierwszych polskich truskawek. Okazuje się, że nastąpi to już niedługo, choć ich ceny nie będą należały do najniższych. Ekspert wskazuje, ile trzeba będzie zapłacić za te owoce. Przedstawiamy szczegóły.
Wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego, że ma w swojej domowej biblioteczce książki warte fortunę. Chodzi tutaj o konkretne egzemplarze z PRL-u, za które kolekcjonerzy są w stanie zapłacić prawdziwą fortunę. Przedstawiamy szczegóły.
Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) ostrzega przed konkretnym produktem mięsnym dostępnym w sieci Lidl. W jednej partii wykryto plastik. Lidl apeluje do swoich klientów. Powinni być ostrożni.
14 marca weszły w życie rewolucyjne przepisy, które umożliwiają skonfiskowanie auta, jeśli kierowca prowadził pod wpływem alkoholu. Wiadomo już, co stanie się z odebranymi samochodami. Jak się okazuje, będą one trafiały na licytacje. Przedstawiamy szczegóły.
Okazuje się, że kupno garażu to wcale nie taka łatwa sprawa. Z pewnością przekonał się o tym jeden z kierowców, który zamieścił na słupie dość niecodzienne ogłoszenie. Informacja, która się w nim znalazła zaskoczy wiele osób. O całej sprawie opowiada “Fakt”.
Ostatnio zdradzaliśmy, ile można zyskać na sprzedaży starych książek z czasów PRL-u. Okazuje się jednak, że to nie jedyne rzeczy, na których można zbić małą fortunę. Niektóre są warte nawet kilka tysięcy złotych. Wielu z nas ma je w domu.
W mediach właśnie pojawiły się doniesienia dotyczące sprzedaży jednej z najpotężniejszych firm w Polsce. Należała ona do najbogatszego Polaka, a kupił ją tajemniczy inwestor ze Stanów Zjednoczonych. Przedstawiamy szczegóły.
Wielu z nas nadal ma w domu książki z czasów PRL-u — jeśli nie swoje, to chociaż rodziców lub dziadków. Często tylko zbierają kurz, a można na nich sporo zarobić. Sprawdzamy, które tytuły są warte najwięcej.
Wiadomości o tym podatku krążyły już od jakiegoś czasu. Teraz jednak naprawdę powinniśmy o nim pamiętać. Chodzi o dyrektywę DAC7. Rewolucyjnymi zmianami mogą objąć m.in. Booking, UberEats, Vinted, Allegro, Amazon, Airbnb, a także Bolt.
Zamieszanie wokół napojów energetycznych trwa już od kilku lat. Dzisiaj w życie wszedł przepis, który miał rozwiązać tę kwestię: zakaz sprzedaży bez okazania dowodu osobistego, czyli tzw. ,,energetyki”, tak samo jak alkohol, tylko dla osób pełnoletnich. Pozostaje pytanie: czy ten sposób zda sprawdzian?
Nowy rok już za pasem, a wraz z nim wielkie zmiany w znanych i lubianych sklepach. Od 1 stycznia w marketach typu Biedronka, Lidl czy Auchan, ale także innych placówkach handlowych, a nawet w automatach, zacznie obowiązywać zakaz powszechnej sprzedaży jednego bardzo popularnego produktu. Jego zakup możliwy będzie już tylko, tak jak w przypadku papierosów i alkoholu, po okazaniu dowodu osobistego, poświadczającego pełnoletniość. O co chodzi?
Koneserzy Coca-Coli mogą być zaskoczeni - na licytację trafiła dość niezwykła puszka tego napoju, która jest ozdobiona motywem bożonarodzeniowym. Jej wartość zbija z nóg - przekracza bowiem niebagatelną kwotę 200 tysięcy funtów brytyjskich.
Choć polski Fiat 126p to już zdecydowanie relikt, auto wciąż ma wielu fanów i u niezliczonej liczby osób budzi sentyment. W PRL-u było ono przecież marzeniem każdego zmotoryzowanego Polaka, który dziś z łezką w oku może wspominać podróże popularnym “Maluchem”. Jeden z czytelników portalu o2.pl przeżył właśnie taką pełną wzruszeń podróż w czasie, gdy w swoich starych dokumentach znalazł umowę zakupu pojazdu z 1994 r. Niewiarygodne wprost, ile musiał zapłacić za ukochanego klasyka.
Janusz Palikot od dłuższego czasu ma problemy ze spłatą swoich zadłużeń. Trudności finansowe związane są m.in. z jego alkoholowym biznesem - Manufakturą Piwa, Wódki i Wina. Serwis biznes.interia.pl podaje, że były polityk szuka kolejnych sposobów na spłatę ogromnych zadłużeń. Tym razem na aukcję trafiła luksusowa limuzyna, która często pojawiała się w mediach społecznościowych Palikota.
Choć do świąt Bożego Narodzenia zostało jeszcze ok. 1,5 miesiąca, trudno nie zauważyć, iż branża handlowa już przygotowuje się do tego wyjątkowego okresu. W sklepach pojawiły się pierwsze świąteczne kolekcje, na ulicach miast – charakterystyczne oświetlenie. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje jednej z najważniejszych świątecznych tradycji, czyli ubierania choinki. W zależności od tego, jakie chcemy drzewko – sztuczne czy żywe, wysokie czy niskie – musimy przygotować się na różne stawki. Sprawdziliśmy, jakie są ceny choinek w 2023 roku.
Polskie Koleje Państwowe zdecydowały się wystawić na sprzedaż kilka mieszkań kolejowych. Większość z nich jest zlokalizowana przy stacjach kolejowych. Ich ceny są jednak zaskakujące nawet dla starych znawców tematu.
Opinia publiczna nieraz jest w szoku, słysząc, jakie sumy są w stanie zapłacić kolekcjonerzy za zdobycie wyjątkowego dla nich przedmiotu. Może to być pamiątka z PRL-u, unikatowa moneta czy banknot. W niektórych przypadkach 10 czy 100 zł mogą być warte znacznie więcej – od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Decyduje o tym nietypowy numer seryjny.
Biedronka jest jedną z najpopularniejszych sieci handlowych w Polsce. W 2017 roku w jej sklepach wprowadzono kasy samoobsługowe, które do dziś znacznie usprawniają robienie zakupów, zwłaszcza gdy wstąpiliśmy do dyskontu tylko po kilka produktów. “Fakt” informuje, że kasy samoobsługowe zyskały pewną ważną funkcję, o której słyszało raczej niewielu Polaków. O co dokładnie chodzi?
O tym, że przedmioty z epoki PRL-u nieraz są warte duże pieniądze, możemy przekonać się sami, odwiedzając popularne serwisy ogłoszeniowe. Ludzie wystawiają meble, naczynia, ozdoby, maszyny czy monety, a jeśli te pamiątki mają w sobie coś wyjątkowego, kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie naprawdę sporo. Dowodem na to jest sprzedaż monety o nominale 10 groszy, pochodzącej z epoki Edwarda Gierka – informuje Interia Biznes.
„Najmniejsza wyspa na świecie" została wystawiona na sprzedaż. Cena jest niższa niż za dom w Warszawie.
Właściciel jednej ze znanych w Polsce sieci handlowych podjął decyzję o jej sprzedaży. Licząca 212 marketów marka pójdzie pod młotek. Poinformowano również o powodach i warunkach sprzedaży sklepów.
Znana na całym świecie sieć restauracji szybkiej obsługi zmienia właściciela. Jest to dosłowne trzęsienie na rynku - chociaż cena transakcji jest niższa od oczekiwań, i tak jest imponująca. Chodzi bowiem o kilka miliardów dolarów.
Auta z płonącego statku Fremantle Highway trafią do sprzedaży? Ku zaskoczeniu wszystkich: tak. Pożar trawiący frachtowiec, który transportował luksusowe samochody, nie wywołał tak dużych szkód, jak wcześniej zakładano. Holenderska firma przystępuje do misji specjalnej. Już niedługo będziesz mógł kupić “okopcone Porsche”.
Z końcem września odbędzie się przetarg na sprzedaż dawnego ośrodka wypoczynkowego znajdującego się w Dąbrowie Górniczej nad sztucznym jeziorem Pogoria I. W większości nieruchomość ta składa się z domków typu Turbacz czy Brda – kiedyś były one wykorzystywane jako baza noclegowa dla górników, a później stały się popularne również wśród mieszkańców i turystów. Co zrobić, aby stać się ich właścicielem?