Wprowadzanie zimowej oferty do McDonald’s rozpoczęło się 13 listopada lodami McFlurry Bounty. W rzeczywistości najwięksi fani czekali jednak wyłącznie na powrót do menu Burgera Drwala, co nastąpiło w środę 20 listopada. Tym razem sieć barów szybkiej obsługi spod znaku złotych łuków zaskoczyła ceną. Problem jednak w tym, że nie tylko nią.
Miłośników słynnej sezonowej kanapki od jej powrotu dzielą już tylko dni. Wypłynęła data powrotu Burgera Drwala do oferty McDonald’s. Całkiem niedawno przewidywaliśmy, że najprawdopodobniej popularnego „Drwala” będzie można spróbować pomiędzy 6, a 27 listopada. Jak się okazuje, mieliśmy rację, prawidłowo wskazaliśmy nawet dzień tygodnia. Teraz do sieci wyciekła już konkretna data.
Minister finansów Andrzej Domański odniósł się w mediach do doniesień o obcięciu dotacji dla barów mlecznych. W weekend dziennik „Fakt” podał informację, że rząd zamierza zmniejszyć środki przeznaczone na dofinansowania tanich posiłków w popularnych stołówkach. Gdyby informacje te okazały się prawdą, byłby to pierwszy raz od wielu lat, kiedy rządzący zdecydowaliby się na taki krok. Minister skwitował krótko, że budżet na ten cel w 2025 r. faktycznie jest mniejszy, ale też uzgodniony wprost z przedstawicielami branży.
Zbliża się wyjątkowy moment dla miłośników jedzenia w McDonald’s – wielkimi krokami nadchodzi Burger Drwala. Popularna kanapka w różnych wariantach dla wielu na stałe wpisała się w obraz zimy i bez niej trudno im już sobie wyobrazić tę porę roku. Kluczowe pytanie jakie sobie zadają, brzmi „kiedy Drwal wejdzie do sprzedaży”? Chociaż oficjalnej daty jeszcze nie ma, można ją z dużym prawdopodobieństwem wytypować.
Od 19 sierpnia 2024 roku wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące produkcji i sprzedaży nalewek w Polsce. Na mocy rozporządzenia Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmieniają się zasady dotyczące oznaczania napojów alkoholowych oraz wymagania, jakie muszą spełniać produkty określane mianem "nalewki".
Kebaby, choć w Polsce nie mają zbyt wiele wspólnego z daniami, które serwuje się w zachodniej części Azji, stały się jednym z ulubionych nad Wisłą przysmaków. To się jednak może zmienić przynajmniej w kwestii nomenklatury. O prawo do nazwy kebab upomnieli się bowiem Turcy. Wywierają oni na Komisję Europejską presję, aby uregulować stosowanie nazwy kebab i przestać sprzedawać pod tą nazwą dania, które w ich ocenie prawdziwym tureckim kebabem nie są.
Popularny youtuber Wojek odwiedził w ostatnim czasie restaurację Belvedere, która wysoko pozycjonuje się w kulinarnym krajobrazie Warszawy. Po wizycie zaprezentował rachunek opiewający na ponad 1,4 tys. zł. Zwrócił on uwagę Agaty Jagodzińskiej z Krajowej Administracji Skarbowej, która w działaniu luksusowej restauracji dopatrzyła się działania niezgodnego z prawem.
Popularny youtuber Książulo recenzujący punkty gastronomiczne w całej Polsce odwiedził restaurację Sfinks w centrum handlowym M1 Marki. Ta nie zrobiła na nim dobrego wrażenia, pozytywów w zasadzie zabrakło. Sphinx od lat ma ogromne problemy, z których jednak w ostatnich miesiącach zdawał się wychodzić. Jakie będą losy największej polskiej sieci restauracji?
Paragony grozy znowu wywołują w sieci dyskusję, dokumentując skrajne realia cenowe w restauracyjnej Polsce. Jak dotąd tryumf notuje woda za… 38 złotych, która przy okazji przypomina o nierozstrzygniętej w Polsce kwestii: czy woda w restauracji powinna być za darmo?
Robert Lewandowski jest nie tylko zdolnym piłkarzem, ale także utalentowanym biznesmenem. Kilka lat temu otworzył w Warszawie restaurację "NINE's", która do dziś cieszy się sporą popularnością. Ile trzeba zapłacić, żeby spróbować potraw serwowanych przez pracowników napastnika? Menu może zaskoczyć.
W sezonie wakacyjnym urlopowicze zwracali uwagę, że tegoroczne ceny nad Bałtykiem są znacznie wyższe niż w poprzednich latach. Media informowały, że restauratorzy notują zmniejszony ruch, a turyści często decydują się przygotować posiłek we własnym zakresie niż udać do lokalu gastronomicznego. Jedna z czytelniczek “Faktu” wybrała się z dzieckiem do smażalni ryb w Gdyni. “Gdy odebrałam talerz z jedzeniem córeczki, aż zrobiłam fotkę” – przyznała kobieta.
Pierwsze restauracje Popeyes w Polsce zostały otwarte we Wrocławiu i Szczecinie. W czwartek, 21 września, otwarto trzecią w naszym kraju, a pierwszą w Warszawie restaurację amerykańskiej sieci fast food. Popeyes zapowiada kolejne dwie lokalizacje w stolicy.
Burger King zmierzy się w sądzie z pozwem zbiorowym amerykańskich klientów. Ich zdaniem kanapki na zdjęciach wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości.
Po raz pierwszy Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) w I kwartale 2023 r. przeprowadziła kontrole jakości kebabów. Wyniki kontroli nie napawają optymizmem. W 81,7 proc. sprawdzonych miejsc ujawniono nieprawidłowości.
Siódmego lipca o godz. 11:00 we wrocławskim Pasażu Grunwaldzkim otworzy się pierwsza restauracja amerykańskiej sieci Popeyes. Tutejsi mieszkańcy wreszcie będą mogli skosztować słynnego kurczaka w luizjańskim stylu. W nadchodzących miesiącach kolejne lokale mają pojawić się w Szczecinie i Warszawie.
Popeyes to sieć restauracji szybkiej obsługi, którą założono w Nowym Orleanie w 1972 roku. Słynie z dań przyrządzanych na bazie kurczaka marynowanego w specjalnych przyprawach oraz serwowania typowych dodatków kuchni amerykańskiej. W lipcu we Wrocławiu otworzy u nas swój pierwszy lokal – donosi „Rzeczpospolita”.
Texas Chicken zamierza otworzyć swoje lokale w naszym kraju. To sieć restauracji typu fast food, która w USA oraz na międzynarodowych rynkach jest poważną konkurencją dla KFC. Obecnie firma poszukuje u nas potencjalnych franczyzobiorców – informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl.
W amerykańskim stanie Oklahoma mężczyzna udał się do Starbucksa po dwie kawy: dla siebie i żony. Złożył zamówienie o wartości 10 dolarów, ale zapłacił… ponad 4 tys. dolarów (przeszło 17 tys. zł). Nie sprawdził paragonu, wskutek czego o gigantycznym rachunku zorientował się dopiero później.
Ukraińska sieć restauracji otworzy swój pierwszy lokal w warszawskim centrum handlowym Blue City. Do tej pory lokale Master Burger znajdowały się na Ukrainie i w Czechach — donosi portal wiadomoscihandlowe.pl. Dokładna data otwarcia nie została jeszcze podana.Master Burger to ukraińska sieć restauracji, która na razie działa na rynkach: czeskim i ukraińskim. W samym Kijowie posiada osiem lokalizacji.
To jedna z większych transakcji na rynku gastronomicznym. Nowym właścicielem największej polskiej sieci pizzerii Da Grasso została norweska firma Orkla — donosi portal dlahandlu.pl. Pierwszą umowę inwestycyjną zawarto 3 miesiące temu. W tym czasie obie firmy otrzymały wymagane zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz uzgodniły warunki przyszłej współpracy.Da Grasso jest największą polską siecią pizzerii. Historia firmy sięga roku 1996 — wówczas otwarto w Łodzi pierwszą restaurację. Do tej pory w Polsce powstało 190 lokali franczyzowych pod tą nazwą.
Niestety, po ponad trzech dekadach działalności, firma Mr Hamburger ogłosiła upadłość. To koniec pewnej ery w historii polskiego rynku fast foodu. W ciągu tych lat firma zdobyła wielu lojalnych klientów i stała się rozpoznawalna w kraju.
Po ponad 30 latach historia polskiego fast foodu dobiegła końca – Mr Hamburger ogłosił upadłość. W komunikacie giełdowym firma wskazała przyczyny utraty płynności finansowej. Są wśród nich m.in.: restrykcje związane z pandemią Covid-19 oraz trudna sytuacja na rynku energetycznym. Okazuje się, że problemy z przyciągnięciem klientów mają też inne sieci oferujące jedzenie typu fast food.
Przyzwyczajamy się powoli do robienia zakupów bez kontaktu z obsługą. Czy wkrótce podobnie będą wyglądały wizyty w lokalach gastronomicznych? Eksperci nie mają wątpliwości, że automatyzacja jest kwestią czasu.Z tego artykułu dowiesz się:Gastronomia po pandemii cierpi na brak pracownikówCzy postawienie na automatyzację może się udaćDlaczego automatyzacja niekoniecznie musi być niekorzystna dla pracowników
Schronisko Bukowina, które funkcjonowało mimo rządowych restrykcji wprowadzonych w związku z pandemią informuje o umorzeniu przez sanepid pięciu postępowań. Właściciele restauracji nie kryją radości z powodu tej decyzji, podkreślając, że jest ona dobrą wiadomością dla przedsiębiorców w związku z możliwym powrotem obostrzeń.Z tego artykułu dowiesz się:Od października 2020 r. do maja br. trwał lockdown lokali gastronomicznychCzęść lokali zbuntowała się i wcześniej otworzyła na gościJaki los spotkał jeden z takich lokali
Być może nie wszyscy bywalcy knajp dostrzegli, że zamiast normalnego paragonu z kasy fiskalnej otrzymali tzw. paragon "kelnerski". W ten sposób wiele lokali gastronomicznych stara się zaoszczędzić na trudne czasy. Fiskus ostrzega przed surowymi karami.Z tego artykułu dowiesz się:Czym są paragony "kelnerskie"Dlaczego lokale gastronomiczne je stosująJakie grożą za to kary
Podwyżki cen w restauracjach to nie jest zły sen, a rzeczywistość. Knajpy po trzeciej fali pandemii chcą odbić sobie straty i wykorzystują do tego klientów. Ci mówią wprost: cena wyższa, a jedzenia mniej.Z tego artykułu dowiesz się:Jakie dania uległy podwyżkomIle wynoszą podwyżki poszczególnych dań
Przed gastronomią pojawił się kolejny problem. Choć lokale gastronomiczne mogą znów funkcjonować, to nie ma komu w nich pracować. Eksperci i pracownicy winą obarczają zatrudnianie na umowach śmieciowych.Z tego artykułu dowiesz się:Skąd bierze się brak chętnych do pracy w gastronomiiDlaczego to umowy śmieciowe są winne Jakie są inne powody braku chętnych do pracy
Magda Gessler to jedna z najpopularniejszych polskich restauratorek oraz osobowość telewizyjna. Restauracje sygnowane nazwiskiem Magdy Gessler znają wszyscy, ale jak wygląda sprawa pracowników? Ile zarabiają kucharze? Były pracownik zdradził, że miesięcznie dostawał niewiele w stosunku do pracy, jaką wykonywał.Z tego artykułu dowiesz się:Na jakie zarobki mogą liczyć pracownicy Magdy GesslerCo jeszcze jest dodatkowo liczone do pensji