Warszawski sąd ogłosił postępowanie sanacyjne wobec tej znanej firmy, otwierając drogę do restrukturyzacji i ochrony przed egzekucjami komorniczymi. Sieć sklepów DUKA sprzedająca artykuły wyposażenia wnętrz, zmaga się z poważnymi trudnościami finansowymi i prawnymi. Wierzyciele sieci mogą teraz starać się o zwrot części utraconych pieniędzy.
Dziedziczenie po ojcu, który ożenił się po raz drugi, to temat, który naturalnie wzbudza wiele pytań i niepewności - zwłaszcza w kontekście praw do spadku dla dzieci z poprzedniego małżeństwa oraz dla nowej żony zmarłego. W Polsce dziedziczenie regulowane jest przez kodeks cywilny, który określa zasady dziedziczenia ustawowego i testamentowego. Jak to wygląda w praktyce?
Pod koniec życia niejeden człowiek poświęca wiele czasu, energii i środków, by zgodnie z własną wolą zaplanować i zorganizować swój przyszły pochówek. Chodzi zarówno o kwestie takie jak wybór grobowca oraz nekropolii, to z kim będzie się pochowanym czy choćby samo epitafium. Dalszy rozwój wypadków pokazuje jednak, że na polskich cmentarzach bywa niekiedy jak w życiu – zmarli głosu nie mają. Jak do woli zmarłego podchodzi prawo?
Sąd Okręgowy zgodził się z ustaleniami Prezesa UOKiK. Potwierdził, że spółka Jeronimo Martins Polska nie miała prawa uzyskiwać od dostawców produktów spożywczych nieumówionych wcześniej rabatów – napisał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w mediach społecznościowych. To oznacza, że właściciel Biedronki będzie musiał zapłacić ponad pół miliarda złotych kary.
Stałą praktyką cyberprzestępców jest włamywanie się na konta bankowe ofiar, kradzież zgromadzonych tam środków, ale też zaciąganie pożyczek. Banki zazwyczaj rozpatrują reklamacje na własną korzyść, jednak sąd prawomocnie orzekł inaczej. Czy ofiary cyberprzestępstw nie będą musiały już spłacać długów zaciągniętych przez oszustów?
Urzędowi Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz z prezesem Tomaszem Chróstnym nie sposób zarzucić bierności. Wręcz przeciwnie, w zasadzie w każdym tygodniu pojawiają się doniesienia o nowych postępowaniach czy ich finałach. W ostatnim czasie w prawie zaszły jednak ważne zmiany, które przyznają konsumentom zupełnie nowe, ważne uprawnienia.
Szykują się wielkie zmiany w licytacjach komorniczych. “Rzeczpospolita” donosi, że zostaną one domyślnie przeniesione do internetu. Odejdziemy od tradycyjnej formy licytacji, która ma być przeprowadzana już tylko na wniosek wierzyciela. Przedstawiamy szczegóły.
Abonament RTV to kontrowersyjna opłata, która jest obowiązkowa dla wszystkich posiadaczy odbiorników telewizyjnych i radiowych. Sąd ostatnio wydał zaskakujący wyrok, zgodnie z którym wyjazd za granicę nie zwalnia z opłaty. Serwis forsal.pl przytacza sytuację pewnego małżeństwa, które wyjechało z kraju i zabrali ze sobą telewizor, ale przestali płacić abonament RTV. Decyzja sądu będzie niemałym zdziwieniem dla wielu osób.
Pierwsze grzyby już są, a do rozpoczęcia sezonu zostały dwa tygodnie. Jak co roku setki Polaków ruszy do lasów na wielkie grzybobranie. Wiele osób nie wie jednak, że sporo w ten sposób ryzykuje. Za nieprzestrzeganie przepisów w czasie wyprawy do lasu zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych kary. Na co musimy uważać? Często o tym zapominamy.
W Sądzie Rejonowym w Toruniu zapadł ważny wyrok dotyczący zasad wykorzystywania zwolnień lekarskich przez przedsiębiorców. To kolejna taka sytuacja, która udowadnia, że państwo potrafi stanąć po stronie prowadzących firmy i zakwestionować decyzje kontrolerów.
Zadłużenie potrafi naprawdę boleśnie uprzykrzyć życie. Nic więc dziwnego, że wiele osób liczy na przedawnienie długu. Powinniśmy jednak pamiętać, iż przepis ten nie dotyczy każdej formy zadłużenie. Które długi nie ulegają przedawnieniu? Kiedy pozostałe tracą ważność?
Zapadł wyrok ws. ”covidowego” osiedla nad Zatoką Pucką. W ciągu ostatnich lat sprawa trafiła przed oblicze niejednego sądu, znalazła się także na biurku Inspektora Nadzoru Budowlanego. Wreszcie zapadła ostateczna decyzja — z pewnością jednak nie spodoba się inwestorom.
Zarząd PKP Cargo powziął decyzję, by złożyć wniosek do sądu o otwarcie postępowania sanacyjnego. Jak wynika z oficjalnego komunikatu, ma to za zadanie poprawienie sytuacji finansowej spółki.
4 czerwca zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. Tadeusza K. Mężczyzna zakwestionował przepis, który zmniejszył nie tylko jego świadczenie, ale także 150 tysięcy innych emerytów. Czego mogą się spodziewać wszyscy poszkodowani?
Zakład Ubezpieczeń Społecznych skontrolował jednego z mieszkańców Torunia, który przebywał na zwolnieniu lekarskim i odebrał mu świadczenie. Mężczyzna złożył odwołanie do tej decyzji i wygrał sprawę w sądzie. Przedstawiamy szczegóły.
Mimo że od czasu afery ws. kredytów udzielanych we frankach minęły już niemal dwie dekady, wielu pożyczkobiorców wciąż nie doczekało się rozstrzygnięcia sporu. Rozprawy w polskich sądach ciągną się latami, teraz jednak ma się to zmienić. Na efekty tej rewolucji frankowicze będą jednak musieli zaczekać.
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało istotne zmiany dotyczące alimentów, obejmujące wprowadzenie tabel alimentacyjnych oraz alimentów natychmiastowych. Celem jest ujednolicenie zasądzanych kwot i przyspieszenie procedur dla rodzin w potrzebie.
Kilka centymetrów wycenione na 3 miliony złotych. Po tym, jak mieszkanka rogatek Łodzi pozwała urzędników za zniszczenie ogrodzenia podczas prac przy kanalizacji, urzędnicy znaleźli kruczek prawny, by zażądać od niej absurdalnej kwoty. Specjalista prawa budowalnego cytowany przez “Interwencję” PolsatNews precyzuje, że sprawa rozgrywa się o… centymetry terenu.
Firma Levi Strauss ogłosiła zamknięcie swojej produkcji w Płocku. W związku z tym około 650 osób straci swoje stałe zatrudnienie. Okazało się, że pracownicy nie są zadowoleni z odpraw, jakie proponuje im pracodawca. Już w najbliższy czwartek zaplanowano pierwsze pikiety.
Polskie Radio oficjalnie zostało postawione w stan likwidacji. To efekt decyzji Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy. Decyzja znalazła się już w Krajowym Rejestrze Sądowym, wraz z nazwiskiem likwidatora.
Sąd Apelacyjny podjął decyzję w sprawie Biedronki i podtrzymał karę nałożoną przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Teraz właściciel popularnej sieci będzie musiał zapłacić potężną karę finansową. Przedstawiamy szczegóły.
Chociaż sprawa gigantycznej wygranej zaczęła się w 2017 roku, dopiero teraz może doczekać się finału. Podczas wizyty w kasynie kobieta wygrała aż 43 miliony dolarów, jednak do dzisiaj nie doczekała się pieniędzy. Jak do tego doszło?
Większość Polaków zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym dokumentem jest testament. To, o czym wiele osób nie ma pojęcia, to jak napisać testament, by nie istniało ryzyko jego podważenia. Jak napisać ważny testament? Wyjaśniamy.
Ostatnie reklamy Biedronki musiały zostać zajęte przez komornika. Nowe hasło sieci znów atakuje konkurencje? Tym razem Lidl może mieć jednak zagwozdkę.
Rekordowa wygrana aż 2 miliardy dolarów padła w loterii Powerball, czyli amerykańskiej wersji dobrze znanego wszystkim Polakom Lotto. Zwycięzca został jednak oskarżony o… kradzież kuponu! To jednak nie on trafił przed sąd.
20 lutego czterech pracowników Urzędu Skarbowego w Nowym Targu zostało zatrzymanych przez funkcjonariuszy Biura Inspekcji Wewnętrznej Ministerstwa Finansów. Dzisiaj nareszcie postanowiono zarzuty. Powodem zatrzymania miała być korupcja.
W środę, 21 lutego br. mediami wstrząsnęła wiadomość o śmierci Tomasza Komendy. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat, został bowiem skazany za zbrodnie, której nie popełnił. Zmarł w wieku 46 lat, po długiej walce z chorobą. Jego ostatnią wolę przekazał brat, Gerard Komenda.
Wczoraj, 21 lutego, w wieku 46 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat po tym, jak sąd skazał go za zbrodnię, której nie popełnił. W ramach zadośćuczynienia otrzymał niemal 13 mln złotych. Wiadomo, na co wydał pierwszy milion.