Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysłał do swoich płatników specjalne zawiadomienia z informacją o podwyższeniu kolejnego z oferowanych świadczeń. Nowe stawki weszły w życie 1 kwietnia i będą obowiązywać przez rok. Stawka, którą wypłaca ZUS, wzrosła o kilkaset złotych. Dla kogo jest przeznaczone to wsparcie finansowe i jak je uzyskać?
Już na początku kwietnia rusza wypłata ważnego świadczenia, które będzie przysługiwało wielu osobom. Od 1 kwietnia wypłacana stawka wzrasta. Warto wiedzieć, jakie należy spełnić warunki i jakich formalności dopełnić, aby móc otrzymać pieniądze.
Już za kilka miesięcy w życie wejdzie zmiana, która wielu osobom może się nie spodobać. Wątpliwości wobec kontrowersyjnej zmiany już teraz zgłaszają prawnicy, a właściciele działek powinni jak najszybciej podjąć działania. Po tym, jak nowe przepisy wejdą w życie, na odzyskanie pieniędzy może być już za późno.
Czy gminy miały prawo pobierać opłaty za przedłużenie prawa do grobu? Prokuratura zakwestionowała regulamin największego cmentarza w Radomiu, a sprawa może mieć wpływ na cały kraj. Jeśli sądy uznają, że opłaty były nielegalne, samorządy mogą stanąć przed koniecznością zwrotu Polakom milionów złotych.
Za te choroby Zakład Ubezpieczeń Społecznych może wypłacić duże kwoty odszkodowania. Jak zgłosić się po takie odszkodowanie i gdzie należy się zwrócić? Jeśli decyzja będzie niekorzystna, mamy prawo się od niej odwołać.
Wielogodzinne opóźnienia i odwołane pociągi to zmora wielu pasażerów, którzy regularnie podróżują koleją. Najtrudniejsza sytuacja w PKP bywa zimą, zwłaszcza przy dużych mrozach i opadach śniegu. Nie wszyscy podróżni wiedzą, że w niektórych sytuacjach PKP może oddać im pieniądze za bilet. Podpowiadamy, jak upomnieć się o zwrot.
W środę 15 stycznia, Polaków czekał czarny dzień na kolei. Liczne opóźnienia pociągów i chaos wielu pokrzyżował plany. “Mój pociąg stoi w Żyrardowie szóstą godzinę” - informował w mediach społecznościowych polityk Ziemowit Przebitkowski. Nie zgadniecie, jaką otrzymał “rekompensatę”.
W związku ze zbliżającymi się feriami, podczas których nie brakuje różnorodnych atrakcji nie tylko dla najmłodszych, Narodowy Fundusz Zdrowia wydał ważny komunikat. Nie wszyscy wiedzą, że taką kartę wyrobisz za darmo. Dzięki niej może zaoszczędzić dużo pieniędzy.
Popularne linie lotnicze to kolejna światowa spółka, która źle zniosła ostatnie miesiące. Szczególnie chętnie korzystali z niej polscy turyści, którzy zdecydowali się na podróż do Egiptu. Część pasażerów od dawna skarżyła się na nieprawidłowości, teraz muszą liczyć się z kolejnymi trudnościami — wielu z nich może nie dostać odszkodowania.
W kilku małopolskich miejscowościach mieszkańcy doświadczyli wstrząsów sejsmicznych pochodzenia górniczego. Zostały one sklasyfikowane jako silnie odczuwalne. Południowy Koncern Węglowy podjął działania prewencyjne i wstrzymał prace wydobywcze. Trwa ocenianie szkód. Mieszkańcy już wcześniej alarmowali lokalne władze, że przez wstrząsy tracą dobytek.
- Zakłady ubezpieczeń wzmocniły swoje infolinie, wydłużyły godziny pracy. Cześć ubezpieczycieli wysyła smsy do potencjalnych poszkodowanych z informacją o tym, jak się skontaktować. Są wzmacniane także służby likwidacji szkód – poinformował dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych Polskiej Izby Ubezpieczeń Rafał Mańkowski. Tymczasem według szacunków, ubezpieczenie od powodzi ma w Polsce ok. 60 proc. domów.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci 1431 złotych za każdy 1 proc. uszczerbku. Chodzi o odszkodowanie za wypadek przy pracy. Aby otrzymać przelew, należy wykonać kilka istotnych kroków. Nie każdemu będzie on jednak przysługiwać.
Opóźniony lub odwołany lot może przytrafić się każdemu pasażerowi. Taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych i wywołuje wiele stresu. Warto jednak pamiętać, jakie prawa przysługują w takim przypadku i jak skutecznie ubiegać się o odszkodowanie. W niniejszym artykule przedstawimy kroki, które należy podjąć, aby dochodzić swoich praw.
Od 1,5 tys. do nawet 128 tys. zł. Właśnie tyle ZUS może wypłacić za jeden wniosek, a decyzję podejmie w 14 dni. Najpierw jednak musimy spełnić określone warunki. Za co Zakład wypłaci takie pieniądze? Jak i kiedy złożyć wniosek? Sprawdzamy szczegóły.
Opóźniony lub odwołany lot może przytrafić się każdemu pasażerowi. Taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych i może wywołać wiele stresu. Warto jednak pamiętać, jakie prawa przysługują nam w takim przypadku. W wielu przypadkach pasażerom należy się odszkodowanie.
Ogromna zmiana dla pacjentów. Już od 2 lipca 2024 roku w życie wejdzie rozporządzenie związane z przyznawaniem odszkodowań dla osób, które zostały poszkodowane w szpitalu. Chodzi o nawet 200 tys. w sytuacji zdarzenia lub błędu medycznego, który spowodował uszczerbek na zdrowiu. Pierwsze świadczenia już zostały wypłacone.
Temat wypłacanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych odszkodowania za wypadek przy pracy, często wywołuje emocje. Ciekawy w tym kontekście wydaje się przypadek trenera personalnego z Torunia, któremu podczas treningu na siłowni spadła ważąca 200 kg sztanga. Mężczyzna zwrócił się do ZUS o odszkodowanie.
Opóźniony lub odwołany lot może przytrafić się każdemu pasażerowi. Sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych, ale warto wiedzieć, jakie przysługują nam prawa. W wielu przypadkach można dostać odszkodowanie. Przedstawiamy szczegóły.
4 czerwca zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. Tadeusza K. Mężczyzna zakwestionował przepis, który zmniejszył nie tylko jego świadczenie, ale także 150 tysięcy innych emerytów. Czego mogą się spodziewać wszyscy poszkodowani?
Za wypadek przy pracy często należy się odszkodowanie. Kwota, jaką możemy w tym zakresie uzyskać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wynosi obecnie 1431 zł. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.
Polaków podróżujących w niedzielny wieczór z Łodzi do Londynu czekała niemiła niespodzianka. Spędzili na lotnisku całą noc, od przewoźnika dostali batonika i wodę. Czekają na większe odszkodowanie? Lotnisko w Łodzi zapewnia, że z ich strony wszystko było w porządku.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca wiele różnych świadczeń. Oferuje także wsparcie finansowe dla osób, które uległy wypadkowi przy pracy. Stawka odszkodowania wzrosła od 1 kwietnia i teraz Polacy mogą liczyć na sporo wyższe wypłaty. Przedstawiamy szczegóły.
Już od 1 kwietnia wejdą w życie duże zmiany związane z jednorazowym odszkodowaniem za wypadek przy pracy. Okazuje się, że ZUS podnosi stawki i już wkrótce Polacy będą otrzymywali wyższe wypłaty w ramach tego wsparcia finansowego. Wiadomo, o ile wzrośnie świadczenie.
Od 1 kwietnia 2024 roku wzrosną stawki jednorazowych odszkodowań wypłacanych przez ZUS. O rekompensatę mogą ubiegać się osoby poszkodowane w wypadku przy pracy lub takie, które doświadczyły uszczerbku na zdrowiu wywołanego chorobą zawodową, jak i uprawnieni członkowie rodziny osoby zmarłej wskutek wspomnianych okoliczności. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że nowe stawki będą obowiązywały od 1 kwietnia 2024 roku do 31 marca 2025 roku. O ile w tym czasie wzrosną odszkodowania?
Już 1 kwietnia w ważnym świadczeniu zajdzie sporo zmian. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej poinformowało, że stawki dodatku pójdą w górę, więc Polacy będą mogli liczyć na sporo wyższe wypłaty. Przedstawiamy szczegóły.
Wczoraj, 21 lutego, w wieku 46 lat zmarł Tomasz Komenda. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat po tym, jak sąd skazał go za zbrodnię, której nie popełnił. W ramach zadośćuczynienia otrzymał niemal 13 mln złotych. Wiadomo, na co wydał pierwszy milion.
Nie żyje Tomasz Komenda. Informację o śmierci mężczyzny podał Grzegorz Głuszak, dziennikarz programu “Uwaga” TVN. Niesłusznie skazany za morderstwo Komenda wyszedł na wolność po 18 latach za kratami, otrzymał również gigantyczne zadośćuczynienie. Miał 46 lat.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca różne świadczenia, które są wsparciem finansowym dla tysięcy Polaków. Jedno z nich jest skierowane do pracowników, a jego kwota jest naprawdę spora. Komu może liczyć na dodatkowe pieniądze, a w jakich przypadkach świadczenie nie przysługuje?