Warsztaty językowe online to doskonała opcja dla osób, które chcą podszkolić język bez konieczności chodzenia na zajęcia do szkoły. Można poduczyć się angielskiego nawet wylegując się na plaży, albo odpoczywając w hamaku. I to za darmo.
Jeden z najczęściej stosowanych słodzików, zalecany m.in. diabetykom, oraz stosowany w niektórych lekach, ma wkrótce trafić na czarną listę. Jak donoszą media, WHO ma uznać aspartam za prawdopodobnie rakotwórczy dla ludzi.
Sytuacja, która miała miejsce na drodze ekspresowej S5 w Polsce, zaskoczyła innych uczestników ruchu oraz internautów, którzy obejrzeli film z wydarzenia.
Media społecznościowe potrafią być doskonałym źródłem dochodu, jeśli podejdzie się do nich z głową. Posty foto i wideo potrafią przyciągnąć ogrom klientów i sprzedać wszystko. Jak do tego najlepiej podejść? Co jest obecnie istotne, by dobrze zaprezentować się w internecie? Na te pytania potrafi odpowiedzieć Angelika, która pomaga ludziom wdrożyć się w arkana tworzenia treści na platformy społecznościowe za pomocą programu Canva. Twórcy internetowi, właściciele wszelakich biznesów i entuzjaści programów graficznych mogą tu zaprojektować wizytówkę, ulotki, a także posty i filmiki, czy też całą stronę internetową. I to za darmo.
Internetowe aukcje rządzą się swoimi prawami. Można na nich wyciągnąć krocie za kolekcjonerskie okazy. Nawet wtedy, gdy specjalista w skupie nie wycenił ich wysoko. Doskonałym przykładem jest ostatnia licytacja banknotu z PRL-u.
Wiele wynalazków, które opracowano, by wspomóc badaczy w ich misjach, dziś używane jest powszechnie w domach. Nawet nie zdajemy sobie sprawy, ile przedmiotów codziennego użytku zawdzięczamy pracy NASA.
20 czerwca w centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej odbyła się premiera łazika marsjańskiego Silesian Phoenix III. Ten innowacyjny pojazd zbudowali studenci z Politechniki Śląskiej, zrzeszeni w Kole Naukowym Silesian Phoenix. “Jest to według nas niezwykła konstrukcja zaprojektowana i przygotowana w niecały rok. Łazik jest przygotowany do udziału w zawodach Anatolian Rover Challenge, podczas których będzie musiał wykonywać szereg symulacji misji kosmicznych” – powiedział Andrzej Jałowiecki, opiekun projektu Silesian Phoenix.
Trzy sensacyjne wynalazki opracowali naukowcy z krakowskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Te innowacje sprawią, że samochody elektryczne prawdopodobnie czeka rewolucja.
Po ostatnich zmianach na bardzo popularnej platformie strumieniującej wszyscy spodziewali się masowych rezygnacji z subskrypcji. Tymczasem serwis odnotował duże przychody. Najnowszy raport pokazuje jednak, że era królowania Netflixa w Polsce szybko się kończy.
Niemal dwie trzecie energii, którą zużywamy w domach, idzie na ogrzewanie. Powstał projekt, który ma pomóc zniwelować te wydatki. Ostatnie testy rozpoczną się niebawem.
Zbieranie znaczków było niegdyś bardzo popularnym hobby, a dziś staje się również sposobem na dobry zarobek. Okazuje się, że niektóre z tych skromnych kawałków papieru mogą być teraz warte krocie. Lepiej sprawdzić w domu wszystkie zakamarki, aby je odnaleźć.
W dzisiejszym świecie przedsiębiorczości i innowacji niektórzy ludzie mają szczególną zdolność do myślenia poza utartymi ścieżkami i wprowadzania na rynek nietypowych, a jednocześnie niesamowicie dochodowych biznesów. Przedstawiamy kilka z nich.
Biedronka szaleje i wprowadza przeceny na ponad tysiąc ciekawych produktów. Wśród nich znaleźć można między innymi gadżety przydatne w kuchni czy ogrodzie. Obniżki sięgają nawet 50 proc.
Decyzja władz spowodowana jest ogromnym napływem turystów. Przyjeżdżają oni ze względu na malownicze widoki, które pokazano w serialu na platformie Netlix.
Pod Płockiem otwarte zostało ogromne miasteczko pracownicze, stworzone na potrzeby budowy Kompleksu Olefin III. Zamieszka tam docelowo nawet 6 tys. osób, głównie z Azji i Bliskiego Wschodu. Pierwsi lokatorzy już się wprowadzili. Miejscowa ludność martwi się o przyszłość.
W Polsce powstanie fabryka znanej marki z Doliny Krzemowej. Gigant zainwestuje u nas blisko 20 miliardów zł. To największa bezpośrednia inwestycja zagraniczna w historii Polski. Pracę znajdą tysiące osób.
Dane zebrane przez Cassini ujawniły wysokie stężenie kluczowego budulca potrzebnego do powstania życia na jednym z księżyców Saturna. To pierwsze tego typu odkrycie w kosmosie.
Wielka fabryka popularnych samochodów zmaga się z problemami. Do pracowników wysłano informację o nadchodzących zwolnieniach. Najbardziej ucierpieć mogą pracownicy z Polski, którzy są zatrudnieni poprzez pośredników pracy.
Fani tenisa w Polsce mają powody do radości. Można już obejrzeć zapowiedź nowego serialu dokumentalnego Netflixa, w którym pojawiła się Iga Świątek.
Raport dotyczący cyberataków pokazuje, że wzrosły one o prawie 400 proc. Najczęściej atakowanym krajem jest Polska. Technologia automatycznego reagowania na ataki jest kluczowym elementem w walce z takimi zagrożeniami.
Badacze z Politechniki Śląskiej opracowali doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zlecane jest badanie serca metodą Holtera. Zamiast noszenia (często całą dobę) niewygodnych elektrod, pacjentowi wystarczy specjalna odzież.
Rafał Biros, nastolatek z Polski, który trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, został niedawno zaproszony do Ambasady USA w Warszawie na spotkanie z szefem NASA. Chłopiec pierwszą kometę odkrył w wieku zaledwie 12 lat. Szef NASA: To jest nasza przyszłość.
W niedzielę 11 czerwca w Polsce po raz pierwszy w historii pojawią się ujemne ceny energii elektrycznej. Chodzi o konkretne terminy dostaw, między godziną 11 a 16.
Sztuczna inteligencja pomogła zidentyfikować niedostrzegalne gołym okiem rysunki na peruwiańskiej pustyni. Geoglify z Nazca to wielka zagadka dla badaczy.
Analiza danych zebranych podczas misji Kosmicznego Teleskopu Keplera wykazała, że nawet setki milionów planet w Drodze Mlecznej może nadawać się do życia.
Mnóstwo osób zadaje sobie pytanie, jak wyleczyć nowotwór. Pojawił się nowy sposób, do którego naukowcy wykorzystują specjalne nanocząsteczki. To nowa nadzieja dla chorych.
Studenci z AGH Space Systems działającym na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy specjalizują się w technologii przemysłu kosmicznego, zajęli wysokie miejsca w międzynarodowym konkursie ze swoim łazikiem Kalman.
Studenci z krakowskiej uczelni wpadli na pomysł, jak ochronić psy przed przykrymi dla nich dźwiękami. Specjalny projekt ma pomóc zwierzakom m.in. podczas burzy, remontów czy imprez z fajerwerkami.