Masło w Polsce wybiło się na pozycji lidera drożyzny i od wielu tygodni utrzymuje przewagę nad innymi produktami dostępnymi w sklepach. Niestety, mimo wysokiej ceny, jest to produkt niezbędny w wielu domach, przez co Polacy nadal je kupują. Przygotowując się do nadchodzącej Wielkanocy, kiedy to masło jest często wykorzystywane w różnych potrawach, sytuacja nie wygląda optymistycznie. Prognozy wskazują, że ceny mogą jeszcze wzrosnąć.
Nie bez powodu Biedronka to jeden z dyskontów, który najbardziej przypadł do gustu Polakom. Klienci mogą tam liczyć nie tylko na produkty spożywcze, ale również prawdziwe perełki do wystroju domów, kosmetyki, ubrania oraz najmodniejsze dodatki. Już na dniach do sprzedaży trafią torebki i plecaki znanej marki, o których marzy wiele kobiet, za mniej niż 100 zł. Do sklepów ustawią się kolejki jeszcze przed otwarciem.
O kosmicznych cenach w Zakopanem mówi się od lat. Turystów w polskich górach jest coraz mniej, jednak wciąż ich obecność w okresie ferii zimowych wciąż dość wyraźnie się odznacza. Jeden z odwiedzających chciał skorzystać z usług znanej firmy taksówkarskiej. To, co zobaczył w aplikacji, zamurowało go. Nie spodziewał się, że za krótką przejażdżkę będzie musiał zapłacić więcej niż za obiad.
To najniższy wynik sprzedaży od 20 lat — zauważa jedno z najbardziej renomowanych stowarzyszeń w Polsce. Obawy o kolejne spadki rosną z każdym dniem, jednak wiadomo, gdzie leży przyczyna. Branża szacuje, że gwałtowne załamanie sprzedaży doprowadzi do ogromnych podwyżek cenowych produktu, który znajduje się w każdym dyskoncie w kraju.
Inflacja wzrosła już ponad przewidywania ekonomistów. Ceny żywności poszybowały, co zmusza Polaków do szukania oszczędności tam, gdzie się da. Do niedawna koszyk podstawowych produktów był najtańszy w Biedronce. Sieć sklepów należąca do Jeronimo Martins została zdetronizowana pod względem cenowym. Kto wskoczył na szczyt podium w lutym?
Aktualnie w Polsce trwają ferie, więc wiele osób decyduje się na zimowy wyjazd do Zakopanego. Stolica polskich gór jest kojarzona zwykle z “paragonami grozy” za jedzenie. Z wysokimi rachunkami turyści spotykają się szczególnie na Krupówkach. Okazuje się jednak, że nie wszędzie ceny są zaporowe. Dziennikarz odwiedził jedną z góralskich karczm i był zaskoczony wysokością cen w tym miejscu.
Praca na etat oznacza dla Polaków wiele korzyści i tym razem wcale nie chodzi tylko o przyszłe emerytury. Podczas obowiązywania umowy pracownicy chętnie korzystają z różnych benefitów, które oferują im pracodawcy. Niestety wszystko wskazuje, że w 2025 roku ceny jednego z nich mocno poszybują. Co to oznacza dla firm? Czy przedsiębiorcy zrezygnują z niego na dobre?
Nadchodzi duża zmiana na stacjach paliw. Ceny mogą zaskoczyć kierowców. 17 lutego benzyna i LPG zachęcą zmotoryzowanych do odwiedzin na stacjach benzynowych. Szykuje się “cud”.
Tylko do września br. obowiązują maksymalne ceny energii. Czy w kolejnym sezonie grzewczym miliony Polaków czekają problemy? Minister klimatu wskazała termin, w którym poznamy ostateczną odpowiedź oraz zarysowała, jakich decyzji ze strony rządu można się spodziewać.
Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami, a co za tym idzie, coraz więcej Polaków nastawia się na prawdziwą ucztę. Ceny za pączki, faworki, oponki i inne przysmaki już nie raz pokazywały, że tego dnia amatorzy słodkości są w stanie niemało zapłacić za chwilę rozkoszy dla kubków smakowych. Choć ceny za pączki od Magdy Gessler wciąż biją rekordy drożyzny, w tym roku musiały ustąpić z pierwszego miejsca na podium. Klienci łapią się za głowy, widząc, co się dzieje w lokalach u znanej restauratorki.
Od 1 stycznia e-Doręczenia (PURDE) stały się rzeczywistością wielu instytucji publicznych. Operatorem z góry wyznaczonym dla tych podmiotów jest Poczta Polska, która pobiera konkretne opłaty za elektroniczne przesyłki wysyłane przez podmioty publiczne do obywateli i przedsiębiorców. Ich wysokość wprawiła samorządowców w oburzenie. Niektórzy chcą zrezygnować z usług państwowej spółki. Jakie kwoty muszą płacić?
Szokujące promocje w polskich dyskontach już od kilku lat zwracają uwagę specjalistów. Lekarze i psychoterapeuci alarmują o potencjalnym szkodliwym wpływie ofert 12+12, które często widujemy w okolicy majówki oraz w wakacje. Rząd postanowił zareagować na te zażalenia, rozpatrywane są różne scenariusze. Jeden z nich szczególnie przykuwa uwagę.
To nie tajemnica, że lasy są w stanie dać nam wiele dobrodziejstw, ale na czystym powietrzu się nie kończy. Można się też wzbogacić i, wbrew pozorom, najlepszym momentem na poszukiwania wcale nie musi być lato czy jesień. Niewielkie grono ma świadomość, że to właśnie teraz warto się wybrać na spacer. Za te dary natury kolekcjonerzy zapłacą krocie.
Wielkimi krokami zbliża się jedno z najpyszniejszych świąt w roku. Cukiernie i sieci sklepów już przygotowują swoją ofertę na ten wyjątkowy dzień. W tym gronie znalazł się również Lidl, który już zaprezentował, co będzie można nabyć w sklepach w tłusty czwartek. Tradycja wymiesza się z nowoczesnością.
Popularność platform streamingowych nie ulega wątpliwości. Tak duże zmiany w nawykach konsumentów sprawiły, że łatwiej jest im przełknąć wszelkie zmiany w cenach i zasadach obowiązujących na serwisach. Jeden z nich ponownie zdecydował się na podwyżki, te najpewniej nie przejdą jednak bez echa. Stawki znacząco się różnią.
Nowa gazetka Dino będzie obowiązywała już od środy 5 lutego. W ofercie popularnej sieci sklepów znajdziemy produkty spożywcze w niskich cenach, ale także prezenty na zbliżające się walentynki. Upominek dla ukochanej osoby kupimy za grosze. Klienci nie mogą tego przegapić.
Już niedługo, wychodząc na zakupy, będziemy musieli zapłacić więcej. Nie wynika to jednak z kolejnego wzrostu cen ani nowego podatku. Sklepy wprowadzą nową opłatę, ale nie będziemy się nią przejmować przy każdym zakupie. Więcej zapłacimy tylko w przypadku określonych produktów.
Dane GUS zdradziły, o ile wzrosły ceny leków sprzedawanych w polskich aptekach. To uderza w kieszenie pacjentów, szczególnie seniorów, którzy na ten cel przeznaczają dużą część swojego dochodu. Znane są powody takiego stanu rzeczy, odpowiedzialnością obarcza się ustawodawcę.
Biedronka, w której tysiące Polaków każdego dnia robią zakupy, wprost uwielbia zaskakiwać swoich klientów. Oprócz atrakcyjnych cen, licznych promocji, często wprowadza do asortymentu prawdziwe hity. Tym razem kolejki do kas będą wyjątkowo długie, a to za sprawą nietypowych produktów. Ich cena skusi niejednego. Oferta ważna tylko w tym tygodniu, ale trzeba się pospieszyć. Takiej okazji nie było od dawna.
Lada moment kolejne województwa w Polsce rozpoczną ferie zimowe. Zanim zaplanujecie tegoroczny wyjazd na narty, lepiej upewnijcie się, jakie w poszczególnych kurortach narciarskich panują ceny. Jeden, do którego turyści co roku chętnie wracają, szczególnie się wyróżnia. Cenowo przebija nawet Zakopane czy Karpacz. Aż trudno uwierzyć, ile trzeba zapłacić tam za kilkudniowy pobyt. W czym tkwi jego fenomen?
Przy niesamowicie szerokim wyborze słodyczy, rekordy popularności wciąż bije tradycyjna czekolada w tabliczkach. Jej pozycja stanęła jednak pod znakiem zapytania i to wcale nie z powodu mody na inne słodkości. Klienci powinni się na to przygotować, bo zmiany już potwierdzono.
Właśnie minęły pierwsze dwa tygodnie ferii, jednak trudno mówić o zimowym szaleństwie. Branża turystyczna zauważa kolejne problemy, którym trudno będzie sprostać. Tak złych wyników nie było od pandemii, a tendencje Polaków uległy znacznej zmianie. Są ku temu poważne powody.
To nie jest dobra informacja dla kawoszy. Od kilku dni można obserwować nerwową sytuację na rynku kawy. Pod koniec stycznie ceny ziaren osiągnęły rekordową wysokość i prawdopodobnie będą wciąż rosły. Taki stan rzeczy jest wynikiem nałożenia się na siebie kilku czynników.
Nie bez powodu Zakopane jest nazywane stolicą zimy w Polsce. Co roku w chłodniejszych miesiącach, a zwłaszcza podczas ferii zimowych zjeżdżają się tam turyści z całego kraju, a nawet zagranicy. Okazuje się, że lepiej sprowadzać, co się zamawia w kawiarni, czy restauracji. Tiktokerka pokazała, ile zapłaciła za kawę i ciastka.
Dubajska czekolada to produkt, który pokochali Polacy. Niestety kosztuje ona nieco więcej od tradycyjnych wyrobów z kakao, do których przyzwyczaiły nas supermarkety, a z uwagi na ogromny popyt, zapasy znikają błyskawicznie. Podpowiadamy, gdzie najlepiej ją kupić, nie wydając przy tym fortuny.
Tłusty czwartek to z pewnością jedno z najbardziej lubianych świąt w polskim kalendarzu. Ma ono długą tradycję i przez wieki ulegało wielu przekształceniom. Dziś prezentuje się więc zdecydowanie inaczej, niż w dalekiej przeszłości. Wciąż pozostaje jednak świętem ruchomym, a my wiemy, kiedy tego roku będzie można najeść się pączków bez ograniczeń. Data zbliża się wielkimi krokami.
Ceny masła w ostatnim czasie wzrosły do rekordowych poziomów. Okazuje się jednak, że to inne artykuły spożywcze zdrożały najmocniej. Ceny galopują z tygodnia na tydzień. Który produkt zyskał niechlubny tytuł lider drożyzny?
Dopiero co się pojawiła, a już skradła serca setek Polaków, szczególnie tych najmłodszych. To już nie te czasy, kiedy w Zakopanem kupowało się słynne pluszowe owieczki czy tradycyjne pamiątki. Obecnie króluje coś zupełnie innego i wcale nie chodzi o maskotkę w kształcie białej gęsi. Turyści łapią się za głowy, gdy widzą cenę na straganach. O co dokładnie chodzi? Co tym razem stało się faworytem turystów?